"Naděje zanechte, ti jež vstupujete." Dante Alighieri

Červenec 2015

Tim Burton style a Other mother

31. července 2015 v 20:55 | Griptape Diamantová Katusačka |  Tvorba
Tak jsem zkoušela něco nového a upřímně, vlastně šlo jen o ty šaty a jejich stínování. Kočičí hlavu jsem tam přidala, protože bych to lidskou asi zkazila. Brácha dělá něco podobného. On umí perfektně nakreslit ženský tělo, ale neumí kreslit hlavu, a tak to dopadá tak, že když maluje svoji přítelkyni, tak ji udělá perfektní tělo a k tomu ji přikreslí sloní hlavu.Pár manga sketchí

30. července 2015 v 10:11 | Griptape Diamantová Katusačka |  Tvorba
Upřímně, nejsem si jistá jestli nějakou z těchto sketchí vůbec dodělám takže to nechme tak jak to je. Manga styl mi moc nejde. Asi zůstanu u klasicky mého stylu.


Tyrygosa je zástupkyně modré dračí letky. Spekuluje se, že by to mohla být samotná princezna, dcera bývalého "krále" Malygose. To ovšem není dokázáno. Každopádně to je (nebyo jen byla?) družka nynějšího krále Kalecgose.


Stará elita

29. července 2015 v 17:45 | Griptape Diamantová Katusačka |  Tvorba
Asi by bylo lepší, kdybych začala zveřejňovat nějakou aktuální tvorbu, jenže prvně je třeba vypotřebovat tu starou, a proto se přeneseme do minulosti. Do roku 2012-2013 kdy jsem aktivně malovala. Tenkrát sem ještě neměla tablet (takže je vše malované myškou), to mi ale jako malé nadšené holce moc nevadilo. Postavy jsou mnou vymyšlené. Zdokonalení některých hlavních postav najdete v článku Velký upgrade - 1. 2. a 3. Začneme klasicky Efectou:


Efecta byla moji nejoblíbenější postavou. Byla mladá, tichá, plachá, ale silná, mrštná a cílevědomá. Nikdy se nevzdávala a ačkoli uvnitř velice trpěla, navenek předstírala pohodu a klid. Trpěla kvůli velkému tajemství, které držela v sobě a které ji dusilo. Lhala svým přátelům a to ji ubližovalo asi nejvíce. Její tajemství bylo to, že zemřela v nízkém věku. Po její smrti však přišel cizinec, co jí vzdechl kus svého života. Efecta tedy žila, ale sama tomu život nikdy neřekla. Věřila, že tím, že ji někdo vzkřísil, ji vzal duši. Její příběh spočíval v tom, že hledala onoho člověka, co ji dal druhou šanci.


Andrzej Sapkowski - Zaklínač

28. července 2015 v 22:28 | Griptape Diamantová Katusačka |  Literatura
Andrzej Sapkowski je velmi uznávaný spisovatel slovanské fantasy. Pochází z Polska a mezi jeho nejrozšířenější a nejlepší díla patří série Zaklínač. Tento příběh byl hodně oživen díky stejnojmené počítačové hře Zaklínač (2007), který dále pokračoval jako Zaklínač II - Vrahové králů a skončil jako nedávno vydaná hra Zaklínač - Divoký hon. Mezi jeho další díla patří například Zmije nebo Husitská trilogie skládající se z dílů Narrenturm, Boží bojovníci a Lux Perpetua. Dnes ale budu psát o jeho nejrošířenější sáze, a to Zaklínač.


Hrdě se mohu pochlubit celou sbírkou série Zkalínač v pořadí- Poslední přání, Meč osudu, Krev elfů, Čas opovržení, Křest ohněm, Věž vlaštovky a Paní jezera. Nově vydanou Bouřkovou sezónu mám taky. Fotka je stará a tak tam poslední vydaný díl ještě není (:D). Začneme příběhem:


Moje múza

28. července 2015 v 18:34 | Griptape Diamantová Katusačka |  Tvorba
Tak zveřejňuji další z mích "uměleckých" děl. Tentokrát jde o digitální tvorbu někoho nebo nikoho. Dívka na obrázku nemá jméno ani identitu. Nejde o nikoho konkrétního ani o nikoho koho bych sama vytvořila. Je to prostě Ona. Jak si můžete všimnout, obrázek jsem nakreslila roku 2014. Přesné datum mám na fcb, ale tam se mi teď nechce lozit. Má to být něco jako můj tehdejší ideál krásy.


Á..to je asi vše.

Pozdravy z Benátské aneb týden na tvrdém severu

28. července 2015 v 12:59 | Griptape Diamantová Katusačka |  Aktuality
Tak jsem tady no. Jsem tu už dobrý dva dny. Tady v Brně, kde je mi přímo úžasně. V Liberci to bylo moc fajn, viděla jsem se kamarádem z Warcraftu. Je to fajn člověk. Ani jsem si neuvědomila, že jsem se mu za celou dobu koukla jen dvakrát do očí. Asi jsem se bála jeho (své) reakce. Kdysi jsme si totiž oba nesplnitelně přáli ojet toho druhýho. Ale to bylo ještě všechno úplně jinak.

Benátská noc byla parádní. První den jsme stavěli 1,5 km dlouhý plot, který měl chránit camp od černých pasažérů. Ten den to byla poměrně makačka, dělali jsme 12 hodin v neuvěřitelném horku a co půl hodiny jsme museli vyšlapat obří kopec, aby jsme se mohli napít studeného pití. Po téhle dřině to byl potom už jen zevl. Dýmka, alkohol a hudba.

A k samotnému festivalu? Upřímně jsem stihla jen pár kapel kvůli práci. Mezi nimi byla kapela Hentai corporation, která se mi líbila asi nejvíc. Zpěvák je hovado a rozjel tam parádní show. Wohnouti byli taky fajn, ale u těhle kapel mi chybí ten požitek z koncertu. Hudebníci tam stojí a zpívají. Tadá. U Rybiček 48 zase byla samá vlhká třináctka. Ovšem Halloween byli parádní. A tak dále a tak dále.

Největším objevem pro mě byli hudebníci jménem Tezaura. Je to česká (Brněnská) gothic metalová kapela. Ačkoliv hrajou už 5 let, mezi hudebníky patří mezi "nováčky". Opravdu doporučuju si je někde vyhledat a pustit. Mají bezvadnou hudbu, image a vůbec:


Upřímně se mi teda nejvíc líbí song Run kitty run, ale ať hledám co hledám, tak to na internetu nemůžu najít (mají ji snad jen na albu). Tak to je asi tak všechno a já jdu kreslit.

Little Clown - kresba

21. července 2015 v 10:51 | Griptape Diamantová Katusačka |  Tvorba

Někdy rokem 2014, kolem jara, v době maturit, jsme měli změněný rozvrh. Mezi jedním předmětem bylo permanentní spojení skupin alfa beta v němčině, do odvolání. Učitel, který učil betu mě nadmíru fascinoval. Mluvil řečí zvanou "hantecká" (pokud nevíte co to je, tak je to patlanina Brněnského jazyka obsahující slova jako Šalina, Špilas a jiné... Upřímně ani neznám moc lidí co mluví kompletně hantecky. Většinou používají jen nejnznámější slova.). První věc co mě napadla, vypadá jako úchyl.


No a obrázek byl najednou na světě. Chtěla jsem k němu přimalovat ještě malou holčičku, ale to už mi přišlo moc creepy. Na obličeje jsem nikdy moc nebyla, myslím však, že ta postava sedí. PS: Ten profesor nevypadá jako klaun. PSS: Na týden jedu mimo město a mimo internet, takže mě tu nehledejte.

Lučišnice

19. července 2015 v 17:54 | Griptape Diamantová Katusačka |  Tvorba
V prváku jsem si vedla diář, kam jsem si zapisovala úkoly do školy. Vydržel mi asi týden. Potom jsem ho začala používat k úplně jiným věcem, protože, no znáte to, od zejtra se začnu učit (heh). Například jako zásoba přebytečných papírů, když se nudím.


Obrázek byl kreslen před Valentýnem 2014. Jinak co prázky? (heh)

Sylvanas Windrunner

17. července 2015 v 11:29 | Griptape Diamantová Katusačka |  Tvorba
Další z mích děl, kterým jsem se chtěla pochlubit, je moje představa o Sylvanas Windrunner, mocné hraničářky a ochránkyně města vysokých elfů, Silvermoonu. Pár technických poznámek k tomuto obrázku: Sylvanas nemá luk, je to proto, že její luk má velice vypracovanou podobiznu, kterou moje ruka zatím nedokázala nakreslit. Sylvanas také vypadá spíše jako její služka a dobrá přítelkyně (kdoví jak se jmenuje), je fakt, že tohle jsem si uvědomila, až když na to jeden kamarád poukázal. Nakonec bych chtěla dodat že obrázek je kreslený 6.3.2015. Krátký úryvek o tom, kdo byla Sylvanas Windrunner najdete v celém článku.


Velký upgrade - 3. Část Nike

16. července 2015 v 20:39 | Griptape Diamantová Katusačka |  Tvorba
Můj třetí a poslední charakter, který vám dnes představím, je elf jménem Nicolas. Nicolas je elf s lidským jménem a proto si nechává říkat Nike. Vytvořila jsem ho jako posledního z hlavních tří postav. Původně měl být také dvka a měl se jmenovat Lucy, ale potom mi přišlo divné a sexistické mít v partě jenom samé holky.

Elfové přece mívají luk, řekla jsem si. A tak jsem vzala tužku a začala kreslit cosi s lukem. Kreslila jsem dlouho, než jsem byla s výsledkem spokojená, protože mi chlapy nikdy nešli moc dobře nakreslit. Estetika byla špatná, všichni muži, co jsem nakreslila, byli buď příliž hubení a nebo příliž tlustí. Chvíly se zdálo, že to vzdám, a že bude v partě nakonec ona Lucy, ale potom jsem konečně udělala něco s čím sem byla spokojená. Dámy a pánové, Nike.