"Naděje zanechte, ti jež vstupujete." Dante Alighieri

Velký upgrade - 3. Část Nike

16. července 2015 v 20:39 | Griptape Diamantová Katusačka |  Tvorba
Můj třetí a poslední charakter, který vám dnes představím, je elf jménem Nicolas. Nicolas je elf s lidským jménem a proto si nechává říkat Nike. Vytvořila jsem ho jako posledního z hlavních tří postav. Původně měl být také dvka a měl se jmenovat Lucy, ale potom mi přišlo divné a sexistické mít v partě jenom samé holky.

Elfové přece mívají luk, řekla jsem si. A tak jsem vzala tužku a začala kreslit cosi s lukem. Kreslila jsem dlouho, než jsem byla s výsledkem spokojená, protože mi chlapy nikdy nešli moc dobře nakreslit. Estetika byla špatná, všichni muži, co jsem nakreslila, byli buď příliž hubení a nebo příliž tlustí. Chvíly se zdálo, že to vzdám, a že bude v partě nakonec ona Lucy, ale potom jsem konečně udělala něco s čím sem byla spokojená. Dámy a pánové, Nike.


Největší potíž Nikeho vězel v tom, že se mi ta postava prostě enchtěla kreslit. Ano, nechtěla jsem se zbytečně "ztrapňovat" tím, že neumím nakreslit dobrou mužskou postavu. Ačkoli se teda v mém seznamu charaktorů, které bych ráda kreslila, neobjevoval, mluvilo se o něm až až.


Jeho hlavní dějová linka přece v komixu už začala. On byl tím hlavním začátkem komixu. On měl vést celý začátek tohoto satanova díla. Nebodoval však tolik, jak jsem očekávala. Hlavním hrdinou byl jeho mladší, hezčí, naivnější kamarád.


Nike se stejně jako předšlé dvě postavy zdokonaloval. Jeho cílem v cekém komixu bylo vymýšlet plány a dělat správná rozhodnutí. Měl být klidný, rozvážný a velmi inteligentní. Jeho nevýhodou byl fakt, že neměl mít rád Efect. Efect byla trošku jiná elfka než Nike. Patřila k tzn. divokým elfům, se kterými urození elfové (tedy Nike a Čakü) desítky let bojovali. Tito elfové kdysi zabili Nikeho rodiče a Nike je nikdy nepřestal nenávidět.

Jeho rozhodnutí nakonec změnila samotná Efect, která ho zachránila před popravou, když měli utéct z města Měsíce. Tehdy měl Nike uznat, že je Efect jiná, ale že na její rasu se bude pořád hněvat. Efect mu slíbila, že očistí jméno své rasy.

Charakteristická jízva na Nikeho pravém oku byla zapříčinená lovem na bestii, kterou podnikl jako mladý se svým přítelem Dewonem (snoubencem Čakü). Při této honbě, kdy byl s Dewonem donucen utéct do jeskyně ho bestie udeřila drápami přes obličej. To bylo však to nejmenší, co se mohlo stát. Jeskyně se začala bořit a zavalila Nikeho přítele Dewona. Nike se ho snažil zachránit, ale bestie Nikeho odhodila. Když se Nike snažil vrátit, chytila ho nějaká neviditelná síla a odtáhla ven. Dewon to Nikemu nikdy neodpustil.


Teď má Nike mnohem jiné starosti. Změnil se mu vzhled a jeho práce je lovec lidí. Spolu s Čakü putují po světě a na živobytí si vydělávají tím, že chytají hledané osoby. Spolu s lukem jsem mu do výbavy přidala lovecký nůž a kápi, díky které je téměř neviditelný. Jízva mu nezmizela, ale má ji z úplně jiného důvodu. (Je otočený na druhou stranu). Nike je jediná osoba, jejíž jméno jsem nechala nedotčené.

Dámy a pánové, Nike.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama