"Naděje zanechte, ti jež vstupujete." Dante Alighieri

Srpen 2015

Sexismus ve videohrách?

30. srpna 2015 v 21:12 | Griptape Diamantová Katusačka |  To ostatní
Slíbený článek o sexismu! Jen chci upozornit, že nejsem žádná feministka. Sem naprosto objektivní a neutrální k oboum pohlavím.

Takže, začtkem minulého roku jsem byla na femi přednášce, která měla dvě témata. Sexismus ve videohrách a sexismus v reklamách. Obě témata mne svým obsahem dost rozzuřili, ale vzhledem k tomu, že jsem přednášejícím nechtěla dělat trapas (protože ty holky vypadaly už tak dost vyjukaně) tak jsem si je odchytla v zákulisí a probrala věci, které mne na jejich přednášce štvaly. Holky vypadali rozumně a proto se z konverzace nestala hádka. Začnu sexismem ve videohrách. Na obrázku je nějaká Miss Fortune. Lolko sem nehrála a nikdy hrát nebudu. Ale s pomocí kamaráda jsem vybrala jednu z těch "odvážnějších".Vladimir Nobokov - Lolita

29. srpna 2015 v 13:14 | Griptape Diamantová Katusačka |  Literatura

Kniha bývá velmi často v seznamu povinné četby pro střední školy!


Vladimir Nobokov byl ruský prozaický spisovatel a básník. Mezi jeho nejznámější díla patří napříkald Mášenka, Sníh ve tmě nebo Lolita, která byla později i zfilmovaná. Emigroval do USA. Osobně moc nevím, co o něm dále napsat. Mrtví autoři mi nikdy moc nešli. No popíšu vám tady dílo, dost časté u maturitní četby, a to Lolitu.


Něco o mě

28. srpna 2015 v 21:19 | Griptape Diamantová Katusačka |  Zajímavosti
Jééj <3

Christiane Vera Felscherinow - My děti ze stanice ZOO

28. srpna 2015 v 12:21 | Griptape Diamantová Katusačka |  Literatura

Kniha bývá velmi často v seznamu povinné četby pro střední školy!

Christiane F. vlastně ani není spisovatelka. Byla to mladá dívka, co se dostala do styku s tvrdými drogami, především s heroinem. Její příběh pomohli sepsat dva němečtí novináři Kai Hermann a Horst Rieck. Původně mělo jít pouze o dvouhodinový rozhovor, ale příběh novináře zaujal. Christiane F. stále žije a nedávno vydala novou knihu, která se jmenuje Můj druhý život. Když vyšla kniha My děti ze stanice ZOO, v jejíž konci Christiane tvrdila, že "je čistá", nevěděla Christiane co s penězi a opět spadla do světa drog. V roce 1996 porodila syna, kterého ji odebrali kvůli její závislosti.Richard A. Knaak - Válka prastarých

27. srpna 2015 v 16:09 | Griptape Diamantová Katusačka |  Literatura
Richard Alen Knaak je americký autor fantasy. Mezi jeho největší zakázky jsou knihy napsané pro Blizzard Entertainment jako jsou například Válka prastarých, Stormrage nebo Diablo. Mezi jeho další díla patří například manga Sluneční studna, kterou zhotovil s pomocí malíře Jae-Hwan Kima. Mezi knihy, které nenapsal pro Blizzard patří například série DragonLance, která pojednává o válce minotaurů. Dnes vám od tohoto autora představým sérii knih Válka prastarých.
Proč? Jakto?

26. srpna 2015 v 21:06 | Griptape Diamantová Katusačka |  Zajímavosti

1. Proč se na blog podepisuješ jako Griptape Diamantová Kaktusačka a obrázky jsou podepsané jako Mika? Jsi opravdu autor obrázků?
-Ano jsem, Přezdívku Griptape jsem si ponechala vzheldem k tomu, že jsem se tu vždycky takto podepisovala. Mika mi říkají přátelé.

2. V čem kreslíš?
-Kreslím v programu Paint Tool SAI, zkoušela sem i PFS CC, ale můj notebook nezvládá jeho provoz.

3. Jaký používáš tablet?
-Genius G-Pen f509

4. Nemyslím si, že tvé obrázky kvalitativně sedí k tvému věku.
-To bude možná tím, že jsem většinu obrázků, co tady zveřejňuju, nakreslila když jsem byla mladší. Navíc netvrdím, že umím kdovíjak malovat. Já si to tu jen archivuju.

5. Proč studuješ chemii, když tě tolik baví kreslit? Nepřemýšlela si o umělecké?
-Přemýšlela. Dokonce jsem se tam i hlásila, jenže jsem pohořela u talentovek. Teď si říkám, že to bylo štěstí. Nedokážu kreslit/malovat z donucen. Myslím, že by mi ta škola kreslení akorát znechutila.

6. Zveřejňuješ své fotky. Nebojíš se, že tě tady nenajde někdo, kdo nechceš, aby tě našel?
-Nepíšu sem nic, za co bych se styděla.

7. Čím se inspiruješ?
-Knihami, hudbou, přírodou a mojí fantazií.

8. Hodláš se malování dál věnovat? Třeba i po škole?
-Nemůžu říct, co bude, ale věřím, že čmárání mi asi zůstane napořád.

9. Od kdy maluješ?
-Od té doby co udržím tužku v ruce.

10. Jak reaguješ na lidi, kterým se nelíbí tvoje tvorba?
-Pokud někdo kritizuje, tak to beru jako zkušenost. Pak je jen otázka, jestli člověk ví, jaký je rozdíl mezi kritikou a urážkou.

Má velká fantazie

24. srpna 2015 v 9:35 | Griptape Diamantová Katusačka |  To ostatní
Nevím co s tím dělat, a tak si to tady zálohuju. That's all. Have a nice day. :)


Mrtvý anděl, a Zelená Sketch

23. srpna 2015 v 21:56 | Griptape Diamantová Katusačka |  Tvorba
Gracia, zrovna jsem přijela z vody a chce se mi strašně spát. Poviprávěla bych vám, ale schovávám si to do dalšího článku, který bude trošku záživný. Narychlo přidávám dva obrázky z minulého roku z mého "smutného období" . Proto ten divný podtext. Možná sem to přidala právě proto, že si podvědomě uvědomuji, že za týden mě čeká škola. Heh. Jak se těšíte?


Twilight Sparkle, Element of magic

17. srpna 2015 v 12:19 | Griptape Diamantová Katusačka |  Tvorba
Tak, hotová verze.


Co se chystá?

16. srpna 2015 v 20:09 | Griptape Diamantová Katusačka |  Aktuality
Posledních pár dní sem měla docela honičku okrem festivalu Conec, který jsem lehce pomáhala připravovat a potom sama seděla na baru a popíjela Kingswood. Stihla jsem i nějaké přednášky, většinou ty se sexuální tématikou (hodlám napsat pár slovíček o "sexismu") a tak jsem bya velice obohacena touto... tématikou.

Mám rozkreslený jeden obrázek, který sem hodím hned, co se mi podaří dokreslit. Jako správnej brony jsem se zaměřila na My little pony. Kreslila jsem Pinkie, Fluttershy, Rainbow dash, ale pořád to nebylo ono. A tak jsem se dala do poníka, kterého mám hodně ráda, ale pro ostatní patří mezi ty "nudné". Ano samozdřejmě mluvím o naprosto úžasné Twilight Sparcle. Obrázek vypadá momentálně nějak takto:


Opravdu se mi zrovna teď nechce vůbec nic dělat. Sedím na prdeli a snažím se přežít horko a únavu, která se během těch třech dní na Conu nahromadila.Jo a vyhrála jsem plakát s nahou Triss ze zaklínače, když jsem na přednášce Erotika nejen v Zaklínači vyplnila 8 otázek na zaklínače bez chyby (z toho dvě sem si typla).