"Naděje zanechte, ti jež vstupujete." Dante Alighieri

Něco se děje

3. ledna 2017 v 18:59 | Griptape Diamantová Kaktusačka |  Aktuality
Dlouho jsem nepsala nic smysluplného, neměla potřebu se vyjadřovat k čemukoli, teď je to jedno. Považuji za důležité si zachovat další z mích obrázků. Kdo ví kdy (a jestli vůbec) ho dokončím. Jedná se o obázek Cirilly Fiony Elen Rianon a Aryi Stark. V nějaké alternativní realitě, by asi mohli být dobré kamarádky, nebo by se naopak chtěly navzájem zabít.
SPOJLER

Ciri


Ciri byla princeznou a právoplatnou dědičkou Citry. Cintra ale byla napadena Nilfgaardem a celá její zbylá rodina (matka s otcem "zemřeli" na moři) padla při obraně města. Jedině Ciri se podařilo uprchout za pomoci záhadného rytíře s okřídlenou helmou, který údajně pocházel z Nilfgaardu. Ciri se ale ve svých 6 letech podařilo rytíři utéct. Skrývala se, hladověla, bála se až našla útočiště u jedné vesnické rodiny. Tam ji našel Geralt, který poznat, že právě ona je jeho osud. Odvedl ji na Kear Mohren, kde z ní začal cvičit zaklínačku, stroj na zabíjení nestvůr.

Chvíli se zdálo, že z Ciri vyroste zdatná, ale celkově obyčejná zaklínačka. To by však nemohla nastoupit její starší krev. Ciri začala být magicky aktivní a tak na pomoc zavolali čarodějku, která navrhla, aby se učila v klášteře. Tam ji řekli, že má vlohy na to, stát se čarodějkou a chtěli Ciri poslat na čarodějnickou školu. Ta se ale vzepřela, protože odejít na školu mělo znamenat opustit Geralta a to Ciri nechtěla.

Při velké politické bitvě, kdy se oddělilo zrno od plevele a kdy Ciri málem přišla o život se teleportovala na poušť. Polomrtvé Ciri se podařilo narazit na lupiče, kteří ji vzali do svých řad. Říkali si Potkani, Ciri si začala říkat Falka. Potulovala se s lupiči, kradla a užívala si života. Jenomže na Potkany byla vypsaná odměna. Celý masakr přežila jen ona, kdy byla svým věznitelem bita a týrána. Podařilo se ji utéct, ale jako památku na tyhle časy ji zůstala na tváři jízva.

Spousta jejich přátel bylo vyvražděno a ona sama dost trpěla. Nakonec našla Geralta ale i on s Yennefer (čarodějkou, co ji učila a byla pro ni něco jako matka) přišli o život při lidovévzpouře.

Arya Stark


Arya se narodila do severské mocné rodiny Starků. Už od malička si z ní dělali srandu, že má hlavu jako kůň. Jenom její otec Edard Stark v ní vyděl svou zesnulou sestru Lyannu a její nevlastní bratr Jon ji měl rád, protože jako jediní měli rysy Starků. Po povýšení jejího otce na pobočníka krále se spolu se svou sestrou a otcem odstěhovali do hlavního města králova přístaviště, kde se poprvé začala učit s mečem. Její nadání bylo velké a Arya měla potenciál.

Po vzpouře na pobočníkova krále byla u popravi jejího vlastního otce. Dobrý přítel Edarda Starka ji však nenechal koukat se na otcobu smrt. Ostříhal ji vlasy a přikázal ji, aby si říkala Arry. Chtěl ji odvést na sever spolu s bandou lupičů a násilníků, kteří mířili ke Zdi. Cestou je však napadla královská garda, která hledala králova bastarda. Zabili hodně z nich, ale Aryi se podařilo utéct. Poznala nájemného zabijáka, kterému zachránila život, a ten ji na oplátku dal minci se slovy "Až mě budeš potřebovat tak nabídni člověku minci a řekni Valar Morgulis". Cestou narazila na Ohaře, který ji chtěl prodat rodině.

Mezitím, byla ale zavražděna její matka, její bratr i její teta Lysa. Arya neměla moc velké štěstí. Odmanila se od Ohaře a odjela na východ do města Braavosu, kde našla člověka. Ten ji učil v umění meče a být Nikým. Podal ji jed, aby oslepla, ohluchla a oněměla. Abyse naučila bojovat beze smyslů. Arya, ale nechtěla brát životy lidem, kteří si to nezasloužili a tak pod výhružkou smrti člověka utekla.

Zatím se ji podařilo pomstít jen matku a bratra tím, že zabila Lorda Fraye, který jejich smrt nařídil. Její seznam je ale dlouhý a upřímně čekám kdo je na řadě dál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 3. ledna 2017 v 19:06 | Reagovat

pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama