"Naděje zanechte, ti jež vstupujete." Dante Alighieri

Literatura

Den trifidů

30. ledna 2017 v 17:46 | Griptape Diamantová Kaktusačka

Kniha bývá velmi často v seznamu povinné četby pro střední školy!


Tak jsem se rozhodla uložit si další knihu do čtenářského deníku. Zní to, že jsem dlouho nečetla, ale pravda je spíš taková, že jsem líná o čemkoliv psát, kor o škole, nebo úkolech co do ní máme. Načeš vás mohl upozornit i obří čevený nápis v záhlaví celého článku, že se jedná o knihu, dost pravděpodobně uvedenou v seznamu maturitní četby. Osobně mohu jen doporučit.


Dante Alighieri - Božská komedie

13. března 2016 v 0:00 | Griptape Diamantová Kaktusačka
Svět se po středověku začal malinko měnit. Nastupuje období renesance, doba kdy si lidé začali více užívat života. Zanevřeli na Boha a uznávali jako nejdokonalejší stvoření člověka. Toto je období velkých umělců jako Da Vinci nebo Francoa Villon. Jedním z těchto velkých umělců byl i Dante Alighieri který napsal úžasné dílo, Božskou komedii. Dnes vám popíšu příběh knihy, kterou jsem přečetla jako první, když jsem nastoupila do prvního ročník ustřední školy.

Vladimir Nobokov - Lolita

29. srpna 2015 v 13:14 | Griptape Diamantová Katusačka

Kniha bývá velmi často v seznamu povinné četby pro střední školy!


Vladimir Nobokov byl ruský prozaický spisovatel a básník. Mezi jeho nejznámější díla patří napříkald Mášenka, Sníh ve tmě nebo Lolita, která byla později i zfilmovaná. Emigroval do USA. Osobně moc nevím, co o něm dále napsat. Mrtví autoři mi nikdy moc nešli. No popíšu vám tady dílo, dost časté u maturitní četby, a to Lolitu.

Christiane Vera Felscherinow - My děti ze stanice ZOO

28. srpna 2015 v 12:21 | Griptape Diamantová Katusačka

Kniha bývá velmi často v seznamu povinné četby pro střední školy!

Christiane F. vlastně ani není spisovatelka. Byla to mladá dívka, co se dostala do styku s tvrdými drogami, především s heroinem. Její příběh pomohli sepsat dva němečtí novináři Kai Hermann a Horst Rieck. Původně mělo jít pouze o dvouhodinový rozhovor, ale příběh novináře zaujal. Christiane F. stále žije a nedávno vydala novou knihu, která se jmenuje Můj druhý život. Když vyšla kniha My děti ze stanice ZOO, v jejíž konci Christiane tvrdila, že "je čistá", nevěděla Christiane co s penězi a opět spadla do světa drog. V roce 1996 porodila syna, kterého ji odebrali kvůli její závislosti.


Richard A. Knaak - Válka prastarých

27. srpna 2015 v 16:09 | Griptape Diamantová Katusačka
Richard Alen Knaak je americký autor fantasy. Mezi jeho největší zakázky jsou knihy napsané pro Blizzard Entertainment jako jsou například Válka prastarých, Stormrage nebo Diablo. Mezi jeho další díla patří například manga Sluneční studna, kterou zhotovil s pomocí malíře Jae-Hwan Kima. Mezi knihy, které nenapsal pro Blizzard patří například série DragonLance, která pojednává o válce minotaurů. Dnes vám od tohoto autora představým sérii knih Válka prastarých.Andrzej Sapkowski - Zaklínač

28. července 2015 v 22:28 | Griptape Diamantová Katusačka
Andrzej Sapkowski je velmi uznávaný spisovatel slovanské fantasy. Pochází z Polska a mezi jeho nejrozšířenější a nejlepší díla patří série Zaklínač. Tento příběh byl hodně oživen díky stejnojmené počítačové hře Zaklínač (2007), který dále pokračoval jako Zaklínač II - Vrahové králů a skončil jako nedávno vydaná hra Zaklínač - Divoký hon. Mezi jeho další díla patří například Zmije nebo Husitská trilogie skládající se z dílů Narrenturm, Boží bojovníci a Lux Perpetua. Dnes ale budu psát o jeho nejrošířenější sáze, a to Zaklínač.


Hrdě se mohu pochlubit celou sbírkou série Zkalínač v pořadí- Poslední přání, Meč osudu, Krev elfů, Čas opovržení, Křest ohněm, Věž vlaštovky a Paní jezera. Nově vydanou Bouřkovou sezónu mám taky. Fotka je stará a tak tam poslední vydaný díl ještě není (:D). Začneme příběhem:

 
 

Reklama