"Naděje zanechte, ti jež vstupujete." Dante Alighieri

Tvorba

Skeče černobílého světa

25. ledna 2017 v 17:04 | Griptape Diamantová Kaktusačka

Kolik stromů ještě budu muset zabít než tu tužku vyhodím z okna a papír recikluju na použitelný toaleťák s šesti
vrstvami? Chudák stromy, proklato buď umění.

Něco sexistického?

4. ledna 2017 v 20:25 | Griptape Diamantová Kaktusačka
Tak trošku přemýšlím o tom, co je vlastně sexistické. Může být sexistické něco, co vytvořila žena, a co samotnou ženu naplňuje? Vystižený krásy ženského těla snad není sexismus, nebo jo? Trošku jsem nad tím přemýšlela a napadlo mě, že pokud je teda hluboký výstřih dívek ve videohrách sexistický, jsou tedy i příšery z různých pohanských mytologí sexistické. Celý fakt se mi zavrtal v hlavě tak hluboko, že jsem si řekla, že udělám přítrž takovým nemravnostem a sepsala si seznam nejvíce odhalených mýtických stvoření a právoplatně je nesexisticky upravila.

Kupříkladu mořská panna, někdy uváděná taktéž jako siréna. Jsou to mýtická stvoření obývající moře. Podle legend měly svým nádherným zpěvem lákat mužské námořníky a topit je v hlubinách. No ruku na srdce, vzhledem k tomu, že by údajně měly být nahoře bez, tak zpěv asi nebude prioritou toho, proč by se muž vůbec vydal za příšerou s rybím ocasem. No a vzhledem k tomu, že to teda byla stvoření, která byla vyzobrazována jako žena s dokonalým poprsím tak jsem mořskou pannu trošku poupravila.

Zkuste si to zatím jenom představit, možná to někdy ofotím a hodím to sem, ale stvoření s ženskou hlavou, již ploutev roste už od krku! Po stranách má dvě delší ploutve a v zadu hřebtní ploutev pro lepší koordinaci. Ano, tím zamezíme sexistickým narážkám na její poprsí.

Eh, no každopádně, rozpohybovala jsem svůj vlastní projekt, kde kreslím členky Witch (ta pohádka) v různých pózách. Omlouvám se, že zase odbočuju k tomu sexismu, drahý čtenáři. Asi mám mindrák z nedokonalosti vlastního ženského těla.


Quint essence

18. srpna 2016 v 17:16 | Griptape Diamantová Kaktusačka
Skeč

Jaina Proudmoore fan art

16. června 2016 v 12:17 | Griptape Diamantová Kaktusačka
Tak jsem zase něco načmárala. Oproti minulému "úspěchu" mi to příjde jako slabota, které něco chybí, ale možná to je jenom tím divným hrůzným zevnějškem (nebo jak by to mělo půsbit). Každopádně, nějak se vykecávat nebudu. Možná sem večer něco připíšu, ale teď mě nic nenapadá takže...

Něco z nudy

27. dubna 2016 v 20:43 | Griptape Diamantová Kaktusačka

Momentálnně mě trápí fakt, že se strašně nudím. Končím 3. ročník střední školy a řekněme, že moje příprava na konec roku nemusí být tak precizní jako bude asi příští rok. Chtěla jsem začít kreslit komix.. Ale..

Zkouška nekonečnem

19. ledna 2016 v 20:59 | Griptape Diamantová Kaktusačka
Asi se ze mě začíná stávat žena. V mém botníku jsou už více než čtyři páry bot, poslední dobou utrácím hodně peněz spíše za oblečení než za knížky a pravidelně si umývám vlasy. No to oblečení je asi tím, že mi je docela zima a v mém šatníku není moc zimních oděvů. No to je jedno..

Kreslila jsem (Ó ano, zase) a tentokrát z toho dva dny nespala. Jsem fakt spokojená, maximálně jsem do toho obrázku vložila všechno co bylo v mých silách a poté si ještě k tomu trochu pohrála s filtry. Myslím, že jsem opět o nějakej level výš, ne že by to bylo všemohoucí dílo, ale na moje síly, schopnosti a dovednosti je to vážně všechno co dokážu.


Jedná se o lesní elfku Solanu, kterou navrhla kamarádka na dračáku. Mě ta postava zaujala a tak jsem si řekla, že ji nakreslím a vzniklo z toho toto. Mno.. Tak.. V celém článku jsou potom filtry, tohle je originál.

Les

28. listopadu 2015 v 18:41 | Griptape Diamantová Katusačka

"Co vidíš, když zabřeš oči?"
"Vidím les. Je temný, všude je mokro. Zdá se být tak prázdný. Je ticho. Jen se tak procházím, a snažím se najít konec. Vidím ho, ale nemůžu k němu dojít."
"A proč se chceš dostat na konec?"
"Protože se mi v tom lese nelíbí. Všude je to takové depresivní. To ticho mě dovádí k šílenství."
"Víš proč se z něj nemůžeš dostat?"
"Ano. Akorád v něm víc bloudím. Když už si myslím, že je konec, tak mne cesta stáhne ještě hloubš."
"Jednou cestu ven najdeš."
"Jednou..."

Velký upgrade - 4. Část Tishe Illa

4. září 2015 v 22:38 | Griptape Diamantová Katusačka
Po menším opisu starých článků, které na tomto blogu postupně obnovuju, jsem začala psát opět něco smysluplného. Dnešní upgrade se týká něčeho na čem jsem pracovala někdy v roce 2012. Tenkrát mi bylo asi třináct a já procházela obdobím, kdy jsem byla aktivně kreativní, nebo jak to popsat. Šlo o to, že jsem v té době hodně kreslila komixy a psala povídky. Jednou z povídek byla moje oblíbená Tishe Illa. Aby byl příběh poutavější, kreslila jsem k němu i obrázky.


Mrtvý anděl, a Zelená Sketch

23. srpna 2015 v 21:56 | Griptape Diamantová Katusačka
Gracia, zrovna jsem přijela z vody a chce se mi strašně spát. Poviprávěla bych vám, ale schovávám si to do dalšího článku, který bude trošku záživný. Narychlo přidávám dva obrázky z minulého roku z mého "smutného období" . Proto ten divný podtext. Možná sem to přidala právě proto, že si podvědomě uvědomuji, že za týden mě čeká škola. Heh. Jak se těšíte?

Twilight Sparkle, Element of magic

17. srpna 2015 v 12:19 | Griptape Diamantová Katusačka
Tak, hotová verze.

Má trojka

9. srpna 2015 v 19:09 | Griptape Diamantová Katusačka

Elfka - Hlava

8. srpna 2015 v 15:02 | Griptape Diamantová Katusačka

Rychlá sketch Azshary. Elfské královny, jež vedla svůj lid do záhuby. Byla krásná, chytrá a mocná. Proto si jild zvolil za právoplatnou královnu. V průběhu let ale Azshara zpychla. Chtěla být ještě mocnější a tak na svět nechala povolat zlou sílu. Její snaha o "vyčištění" světa od špatných osob (tedy obyčejných elfů) nevyšla. Její zámek se propadl do hlubin mocného zdroje magie, Studny věčnosti. Azshara držela ochrané kouzlo nad zámkem, aby zachránila hrstku Urozených, co v zámku žila. Tehdy ji začali našeptávat staří Bohové. Vyčerpaná Azshara neměla sílu dál bojovat. Zámek byl zaplaven černými vodami Studny věčnosti. Cituji z knihy Rozdělení: "Její plíce byli zaplaveny vodou, ale ona se neutopila."


Co se s Azsharou stalo? Díky vlivu starých Bohů byla ona a její lid Urtozených proměněni na strašlivé nagy. Tyto hadí stvoření působili dále v příběhu pod velením Azshařiny komorné, Lady Vajsh [:Vaš:]. To už je ale jiná kapitola...

Tim Burton style a Other mother

31. července 2015 v 20:55 | Griptape Diamantová Katusačka
Tak jsem zkoušela něco nového a upřímně, vlastně šlo jen o ty šaty a jejich stínování. Kočičí hlavu jsem tam přidala, protože bych to lidskou asi zkazila. Brácha dělá něco podobného. On umí perfektně nakreslit ženský tělo, ale neumí kreslit hlavu, a tak to dopadá tak, že když maluje svoji přítelkyni, tak ji udělá perfektní tělo a k tomu ji přikreslí sloní hlavu.


Pár manga sketchí

30. července 2015 v 10:11 | Griptape Diamantová Katusačka
Upřímně, nejsem si jistá jestli nějakou z těchto sketchí vůbec dodělám takže to nechme tak jak to je. Manga styl mi moc nejde. Asi zůstanu u klasicky mého stylu.


Tyrygosa je zástupkyně modré dračí letky. Spekuluje se, že by to mohla být samotná princezna, dcera bývalého "krále" Malygose. To ovšem není dokázáno. Každopádně to je (nebyo jen byla?) družka nynějšího krále Kalecgose.

Stará elita

29. července 2015 v 17:45 | Griptape Diamantová Katusačka
Asi by bylo lepší, kdybych začala zveřejňovat nějakou aktuální tvorbu, jenže prvně je třeba vypotřebovat tu starou, a proto se přeneseme do minulosti. Do roku 2012-2013 kdy jsem aktivně malovala. Tenkrát sem ještě neměla tablet (takže je vše malované myškou), to mi ale jako malé nadšené holce moc nevadilo. Postavy jsou mnou vymyšlené. Zdokonalení některých hlavních postav najdete v článku Velký upgrade - 1. 2. a 3. Začneme klasicky Efectou:


Efecta byla moji nejoblíbenější postavou. Byla mladá, tichá, plachá, ale silná, mrštná a cílevědomá. Nikdy se nevzdávala a ačkoli uvnitř velice trpěla, navenek předstírala pohodu a klid. Trpěla kvůli velkému tajemství, které držela v sobě a které ji dusilo. Lhala svým přátelům a to ji ubližovalo asi nejvíce. Její tajemství bylo to, že zemřela v nízkém věku. Po její smrti však přišel cizinec, co jí vzdechl kus svého života. Efecta tedy žila, ale sama tomu život nikdy neřekla. Věřila, že tím, že ji někdo vzkřísil, ji vzal duši. Její příběh spočíval v tom, že hledala onoho člověka, co ji dal druhou šanci.

Moje múza

28. července 2015 v 18:34 | Griptape Diamantová Katusačka
Tak zveřejňuji další z mích "uměleckých" děl. Tentokrát jde o digitální tvorbu někoho nebo nikoho. Dívka na obrázku nemá jméno ani identitu. Nejde o nikoho konkrétního ani o nikoho koho bych sama vytvořila. Je to prostě Ona. Jak si můžete všimnout, obrázek jsem nakreslila roku 2014. Přesné datum mám na fcb, ale tam se mi teď nechce lozit. Má to být něco jako můj tehdejší ideál krásy.


Á..to je asi vše.

Little Clown - kresba

21. července 2015 v 10:51 | Griptape Diamantová Katusačka

Někdy rokem 2014, kolem jara, v době maturit, jsme měli změněný rozvrh. Mezi jedním předmětem bylo permanentní spojení skupin alfa beta v němčině, do odvolání. Učitel, který učil betu mě nadmíru fascinoval. Mluvil řečí zvanou "hantecká" (pokud nevíte co to je, tak je to patlanina Brněnského jazyka obsahující slova jako Šalina, Špilas a jiné... Upřímně ani neznám moc lidí co mluví kompletně hantecky. Většinou používají jen nejnznámější slova.). První věc co mě napadla, vypadá jako úchyl.


No a obrázek byl najednou na světě. Chtěla jsem k němu přimalovat ještě malou holčičku, ale to už mi přišlo moc creepy. Na obličeje jsem nikdy moc nebyla, myslím však, že ta postava sedí. PS: Ten profesor nevypadá jako klaun. PSS: Na týden jedu mimo město a mimo internet, takže mě tu nehledejte.

Lučišnice

19. července 2015 v 17:54 | Griptape Diamantová Katusačka
V prváku jsem si vedla diář, kam jsem si zapisovala úkoly do školy. Vydržel mi asi týden. Potom jsem ho začala používat k úplně jiným věcem, protože, no znáte to, od zejtra se začnu učit (heh). Například jako zásoba přebytečných papírů, když se nudím.


Obrázek byl kreslen před Valentýnem 2014. Jinak co prázky? (heh)

Sylvanas Windrunner

17. července 2015 v 11:29 | Griptape Diamantová Katusačka
Další z mích děl, kterým jsem se chtěla pochlubit, je moje představa o Sylvanas Windrunner, mocné hraničářky a ochránkyně města vysokých elfů, Silvermoonu. Pár technických poznámek k tomuto obrázku: Sylvanas nemá luk, je to proto, že její luk má velice vypracovanou podobiznu, kterou moje ruka zatím nedokázala nakreslit. Sylvanas také vypadá spíše jako její služka a dobrá přítelkyně (kdoví jak se jmenuje), je fakt, že tohle jsem si uvědomila, až když na to jeden kamarád poukázal. Nakonec bych chtěla dodat že obrázek je kreslený 6.3.2015. Krátký úryvek o tom, kdo byla Sylvanas Windrunner najdete v celém článku.

Velký upgrade - 3. Část Nike

16. července 2015 v 20:39 | Griptape Diamantová Katusačka
Můj třetí a poslední charakter, který vám dnes představím, je elf jménem Nicolas. Nicolas je elf s lidským jménem a proto si nechává říkat Nike. Vytvořila jsem ho jako posledního z hlavních tří postav. Původně měl být také dvka a měl se jmenovat Lucy, ale potom mi přišlo divné a sexistické mít v partě jenom samé holky.

Elfové přece mívají luk, řekla jsem si. A tak jsem vzala tužku a začala kreslit cosi s lukem. Kreslila jsem dlouho, než jsem byla s výsledkem spokojená, protože mi chlapy nikdy nešli moc dobře nakreslit. Estetika byla špatná, všichni muži, co jsem nakreslila, byli buď příliž hubení a nebo příliž tlustí. Chvíly se zdálo, že to vzdám, a že bude v partě nakonec ona Lucy, ale potom jsem konečně udělala něco s čím sem byla spokojená. Dámy a pánové, Nike.

Velký upgrade - 2. Část Čakü

16. července 2015 v 20:06 | Griptape Diamantová Katusačka
Věděla jsem, že správné číslo na vytvoření hlavních postav je tři. Tudíš jsem začala vymýšlet někoho, kdo by se k Efect hodil, a hlavně čím ty dva spojit. S tímhle mi pomohla moje kamarádka. Sedla si a navrhla postavu jménem Čakü Waga. V téhle postavě se projevuje velké nadšení pubertální holky v punk. Postava je spontání, divoká, drzá a někdy až agresivní. Jelikož sme obě holky, tudíš je i Čakü žena. Přesněji elfka.

Jelikož je Čakü tak odlišná od Efect, tak mi dělalo problém dostat je do situace, která by je sblížila (nechtěla jsem aby se rovnou znaly). Nakonec jsem, za pomoci kamarádky, vymyslela úvod k velkému příběhu, který nakonec skončil tak brzy. Obě elfky se poprvé měly střetnout v boji. Dámy a pánové, představuji vám Čakü!

Velký upgrade - 1. Část Efekt

16. července 2015 v 14:30 | Griptape Diamantová Katusačka
Přemýšlíc o tom jak se zabavit, jsem podnikla velkou cestu do hlubin mého "uměleckého" já a splašila pár obrázků svých minulých oblíbených charakterů, které jsem vymyslela a dala jim duši. Dnes vám představím tři postavy, které mne doprovázely celým druhým stupněm základní školy. Jedná se o partičku elfů, o kterách sjem dlouhou dobu psala komix.

Jako malá jsem si vždycky přála umět kreslit komixy. Jednoho dne jsem zabrouzdala na stránku, jejíž autorka měla teprve 12 let když ji založila! A nebyl to "blogísek", ale skutečně autorský blog, se spoustou jejích maleb a vymyšleným komixem. Na její věk to byl komix dost propracovaný a hlavně, táhla se s ním 5 neuvěřitelných let. Později autorka skončila kvůli osobním důvodům, ale to je vedlejší.

Řekla sem si, že to přece taky dokážu a začala kreslit vlastní komix. Vymyslela jsem s vlastní postavy. Představuji vám nebojácnou a silnou elfku EFECTU. viz Celý článek.

Elfové

1. července 2015 v 21:36 | Griptape Diamantová Katusačka
Nevím co k tomu dodat. Jen masturbuju nad něčím, co vlastně ani pořádně neumím. Takže: Jedná se o fan fikci Tyrande Whisperwind a Ilidana Stormrage. Fan fikce proto, že Tyrandina láska není Ilidan, ale jeho bratr Malfurion Stormrage.

Mám úchylku na fantasy a elfy obzvlášť. Před nimi mám radši snad jen draky. A teď trochu filozofování. Obrázek jsem nakreslila začátkem letošního roku. Nejprve se mělo jednat o úplně jiný pár, ale nakonec jsem si zvolila Ilidana a Tyrande (něco o nich najdete v celém článku). Nemám ani jednoho z nich zrovna v oblibě. Samotná Tyrande je dost nudný charakter, ale jako každá elfka oplívá nepřekonatelnou krásou. A tak mě přišlo docela na místě spojit krásu s neskrotnou sílou. Sílou, kterou vládl druhý charakter a to Ilidan.

Pokud by jste Tyrande hledali dneska, mohli by jste si všimnout, že je kreslena se zelenými vlasy. Nevím proč to Blizzard takhle změnil, když všechny knižný podklady vypovídají, že je má mít modré jak půlnoční obloha. Zachovala jsem tedy původní vzhled postavy. Obě postavy jsou obsaženy v příběhu Warcraft. To je pro dnešek asi vše. Takže asi adios.


Bezmoc život proklíná

20. června 2015 v 18:07 | Griptape Diamantová Katusačka
Příhodný název pro můj starší výtvor. Někdy z prvního ročníku střední školy. V prvním ročníku jsme trpěla něčím, čemu se říká chorobná úzkost a deprese. Nic extra, jen menší blok v hlavě. Překroucení reality. Dělání nesmyslných věcí, které obyčejnému člověku příjdou naprosto nenormální. Ale v danou chvíli vám vlastně nic jinýho nezbívá. Protože žijete v iluzi, že tu pro vás nikdo není. Že jste sami. A že už to nebude nikdy lepší.

Pro lidi, kteří trpí něčím podobným, mám jen jeden vzkaz. Nejde o to, kolik hodin se budete snažit hledat osobu, která vás z toho vytáhne. Takový váš Ježíš co vás spasí. Nikdo takový není. Nikdo Nepochopí to kdo jste tak, jako vy sami. A proto je lepší hledat pomoc nejprve v sobě.

Ale teď k výtvoru. Obrázek jsem pojmenovala "Vracet se nahoru stejně nemá cenu" po poslední větě z knížky My děti ze stanice ZOO. Dávno už jsem narazila na knihy, které mi svým obsahem dali víc. Ale My děti pořád patří mezi moje oblíbené knihy.

Poníci

13. června 2015 v 9:49 | Griptape Diamantová Katusačka
Takže ahoj,
chtěla bych se s vámi podělit o pár myšlenek, takže jestli chceš zabít 5 minut svýho času, tak je tohle přesně to co hledáš. Začala bych u poníků. Chtěla jsem se vám pohlubit s nečím na čem sem dělala někdy v zimě.


Jedná se o dvě obrázky týkající se fun fikce, nebo módu na Amnesiu, jestli někdo z vás hrál. Jmenuje se to My little Amnesia. Hraje se za Twilight a musíte utéct zombie Flutterhy, Pinkameně a Rainbow Dash. Vzala jsem si to jako námět. Ujetá na poníky jsem zkreslila skutečnost a vzniklo z toho něco takového.


Takže. Tadá? Já newím, nemám zrovna kecací náladu takže si popisek nechám na jindy. Adios.
 
 

Reklama